Om oss

Respons Analyse er et av de største fullservice analysebyråene i Norge, og tilbyr et bredt spekter av produkter og tjenester. Respons er lokalisert i både Bergen og Oslo, og omfatter omlag 20 personer med bred faglig bakgrunn, noe som sikrer kvalitet i gjennomføring av både kvantitative og kvalitative undersøkelser.

Kompetanseområder

Respons leverer et vidt spekter av ulike typer undersøkelser, og har sin spesialitet innen følgende felt: Politiske meningsmålinger og andre undersøkelser med samfunnsaktuelle problemstillinger, kundetilfredshetsundersøkelser og mystery shopping, undersøkelser innen media og kommunikasjon og undersøkelser innen merkevarer og forbruk.

Produksjonsapparatet

Det kvantitative produksjonsapparat til Respons består blant annet av: 40.000 paneldeltakere i Responspanelet 45 CATI intervjustasjoner samlokalisert med den øvrige staben i Bergen 100 intervjuere 900 mystery shoppere

Datafangst

Ved at Respons opererer med egne felttjenester – både innen telefon (CATI) og web (CAWI) – er det naturlig at man også påtar seg rene datainnsamlingsoppdrag.

Vi er en del av Media Bergen

Media Bergen er et av skandinavias største kommunikasjonshus, bestående av selskaper innen reklame, PR, analyse og digital kommunikasjon.

Media Bergen deler all erfaring og kompetanse som er i nettverket. Alle strategiske og kreative ressurser er tilgjengelig for den enkelte kunde, uavhengig av byråtilhørighet. Media Bergen har kontorer i Bergen, Oslo, Stavanger, Trondheim, Drammen, Hamar, Stord, København, Helsingborg og Stockholm.

Våre samarbeidspartnere/-byråer

Nordic Research Alliance

Fire nordiske analysebyråer har inngått et tett samarbeid under navnet Nordic Research Alliance; norske Respons Analyse, svenske Novus, danske Analyse Danmark og finske Otantatutkimus Oy. Det viktigste formålet med samarbeidsavtalen er å gi våre kunder mulighet til rask gjennomføring av kostnadseffektive undersøkelser av høy kvalitet i hele Skandinavia. Med samarbeidet tar Respons Analyse et stort skritt mot å bli en sterk spiller på det skandinaviske analysemarkedet, med tilgang på over 100.000 panelmedlemmer i de fem landene tilsammen. Samarbeidspartnerne vil satse på videreutvikling av felles produkter og tjenester samt utvikling av felles teknologisk plattform, til fordel og glede for både partnere og kunder.

Virke Markedsanalyse

Arbeidsgiverorganisasjonen for analysebransjen

ESOMAR

Global organisasjon for analysebyråer

MSPA Europe

Mystery shopping providers association

Andre Respons-nettsider

responspanelet.no
For våre paneldeltakere

portal.responsanalyse.no
Rapporteringsverktøy for våre kunder

Karriere

Respons Analyse søker ny leder for kvantitativ avdeling i Oslo

Respons Analyse søker kvalitativ rådgiver i Oslo

Respons Analyse søker kvantitativ rådgiver i Oslo

Ledig stilling som telefonintervjuer i Bergen

Ledig stilling som mystery shopper i Bergen 

Vil du vite mer om dette? Kontakt meg!

BERGEN

Thore Gaard Olaussen

Daglig leder Bergen

+47 917 31 416

tgo@responsanalyse.no

Gerda Engan

Leder produksjon

+47 993 71 522

gerda@responsanalyse.no

Idar Eidset

Senior rådgiver

+47 907 86 694

idar@responsanalyse.no

Morten Engan

Senior konsulent

+47 975 10 832

morten@responsanalyse.no

Kristian Hæggernes

Produksjonsassistent

+47 909 13 072

kristian@responsanalyse.no

Tine Lerøy

Prosjektansvarlig

+47 900 72 883

tine@responsanalyse.no

Oslo

Anne Gretteberg Meyer

Daglig leder Oslo

+47 410 40 118

anne@responsanalyse.no

Anita Lynne

Leder kvalitativt

+47 992 55 977

anita@responsanalyse.no

Morten Island

Senior analytiker

+47 410 40 145

morteni@responsanalyse.no

Eline Meyer

Prosjektassistent

+47 402 98 802

eline@responsanalyse.no

Hilde Falch Moltzau

Rådgiver

+47 900 62 753

hilde@responsanalyse.no

 

Lena Willanger

Systemansvarlig

+47 410 40 513

lena@responsanalyse.no

Siri-Christine Mobekk

Kvalitativ rådgiver

+47 482 55 985

siri-christine@responsanalyse.no

Marius Amundsen Flaget

Rådgiver

+47 969 14 283

marius@responsanalyse.no

Sigrid Øvereng

Kvalitativ rådgiver

+47 930 26 216

sigrid@responsanalyse.no

Vil du vite mer om dette? Kontakt meg!